Domki Maja Junoszyno | tel. + 48 502 392 172 | + 48 502 392 192 | Junoszyno, ul. Bursztynowa 37

         Junoszyno jest nie dużą, spokojną miejscowością Gminy Stegna. Mieszka w niej niewiele ponad 350 osób. Miejscowość położona jest na Mierzei Wiślanej pomiędzy wspomnianą Stegną a Jantarem. Jej idealna lokalizacja pozwala odpocząć od zgiełku tłumów, jednocześnie może być świetną bazą wypadową do odwiedzenia pobliskich miejscowości z pasa nadmorskiego bądź wybrania się do Trójmiasta, Malborka czy Elbląga.  

        Wzdłuż głównej drogi biegną tory ponad stuletniej Żuławskiej Kolei Wąskotorowej, która w sezonie zatrzymuje się w Junoszynie kilka razy dziennie. Za drogą mamy już sosnowy las, gdzie po 20 minutach spaceru znajdziemy się na prawie dzikiej plaży. Przepływająca nieopodal Szkarpawa to prawdziwy raj dla wędkarzy.

        W drodze nad morze przetniemy oddaną w 2018 roku ścieżkę rowerową ciągnącą się od samej granicy z Rosją w Piaskach do ujścia Wisły do Bałtyku w Mikoszewie, a stamtąd pokonując przeprawę promową jesteśmy już tylko kilka kilometrów od Gdańska.

        Kilka kroków od Mai na terenie miejscowości jest duży plac zabaw, wraz z boiskiem sportowym, natomiast już w sąsiednich miejscowościach są baseny, restauracje i inne atrakcje a więcej w zakładce okolica.